03.03.2021
Nabór

Ruszył nabór do kolejnych edycji Akademii Zarządzania Projektami w Administracji Publicznej

Zapraszamy do udziału w Akademii Zarządzania Projektami w Administracji Publicznej. W programie kluczowe zagadnienia i narzędzia wykorzystywane w zarządzaniu projektami oraz zarządzanie programami/portfelami projektów. Szkolenie zostało przygotowane z wykorzystaniem dokumentów metodycznych opracowanych przez KPRM.

mężczyzna trzymający tablet, nad którym widoczne są sześciokąty z ikonkami. Na tym tle napis Akademia Zarządzania Projektami w Administracji Publicznej

W lutym 2021 r. została uruchomiona rządowa strona projektu, którego celem jest ujednolicenie praktyk administracji publicznej w zakresie zarządzania projektami. W zakładce "Do pobrania" znajdują się materiały metodyczne dotyczące zarządzania projektami, programami i portfelami programów i projektów. Rekomendacje powstały w oparciu o konsultacje z ministerstwami, przegląd dotychczasowych obowiązujących w resortach podręczników metodycznych i najlepsze praktyki międzynarodowe. Publikacje są początkiem dyskusji na temat docelowego kształtu polskiej metodyki zarządzania projektami.

KSAP oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM) współpracują w zakresie podnoszenia jakości zarządzania projektami w administracji publicznej przez organizację Akademii Zarządzania Projektami w Administracji Publicznej (AZPAP).

Zakres tematyczny Akademii

AZPAP to 40 godzinne szkolenie obejmujące kluczowe zagadnienia i narzędzia wykorzystywane w zarządzaniu projektami oraz kwestie dotyczące zarządzania programami, projektami i portfelami projektów z wykorzystaniem opracowanych przez KPRM dokumentów metodycznych. Zapraszamy do zapoznania się z programem Akademii. Walorem AZPAP jest aspekt warsztatowy szkoleń prowadzonych przez doświadczonych wykładowców/trenerów będących jednocześnie praktykami z zakresu zarządzania projektami. Poznaj trenerów AZPAP.

Forma realizacji

Akademia obejmuje 5 dni szkoleniowych (łącznie 40 godzin dydaktycznych) realizowanych w niewielkich odstępach czasowych. Ze względu na aktualną sytuację AZPAP jest realizowana w formule online live.

Uczestnicy

Do udziału w AZPAP zapraszamy pracowników administracji publicznej:

  • liderów/kierowników projektów – osoby zarządzające projektami,
  • członków zespołów projektowych – osoby zaangażowane w realizację programów i projektów,
  • pracowników komórek odpowiedzialnych za monitorowanie projektów lub wdrażanie podejścia projektowego w danej instytucji,
  • dyrektorów i naczelników.

Terminy realizacji kolejnych edycji AZPAP

  • I-III edycje – zrealizowane
  • IV edycja – w realizacji
  • V edycja – pomiędzy 9 kwietnia 2021 r. a 22 kwietnia 2021 r.
  • VI edycja – pomiędzy 10 maja 2021 r. a 20 maja 2021 r.
  • VII edycja – pomiędzy 8 czerwca 2021 r. a 18 czerwca 2021 r.

Dodatkowo dla uczestników przed każdą edycją zostanie przygotowane spotkanie organizacyjno-wprowadzające (trwające ok. 1-2 h), które odbędzie się na 1-3 dni przed samym szkoleniem.

Szczegółowy harmonogram zajęć zostanie przekazany uczestnikom Akademii przed każdą edycją.

Koszt udziału w Akademii

Koszt udziału w Akademii Zarządzania Projektami w Administracji Publicznej wynosi 2 500 zł netto.

Rekrutacja

Zgłoszenia do V-VII edycji AZPAP są przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc i nie później niż do dnia 22 marca 2021 r. poprzez formularze zgłoszeniowe w poniższych linkach:

Uwaga: Pierwszeństwo przyjęcia do udziału w AZPAP przysługuje wg poniższej kolejności: 

  • Przedstawicielom kierownictw ministerstw i instytucji centralnych  
  • Osobom wyznaczonym do wdrażania podejścia projektowego w ministerstwach i ich najbliższym współpracownikom – Biur Portfela (Biur Monitorowania Projektów) 
  • Kierownikom Programów i Liderom Projektów strategicznych oraz innych kluczowych inicjatyw realizowanych przez ministerstwa  
  • Dyrektorom i Zastępcom Dyrektorów w ministerstwach/KPRM/Kancelarii Prezydenta 
  • Pracownikom Biur Portfela (Biur Monitorowania Projektów) w innych instytucjach centralnych lub terenowych 
  • Kierownikom Programów i Liderom Projektów w innych instytucjach
  • Pracownikom administracji centralnej (w szczególności członkom zespołów projektowych) 

Jedna instytucja może zgłosić maksymalnie 3 osoby. Potwierdzenie przyjęcia do AZPAP zostanie przesłane na adres e-mailowy uczestnika. Następnie komórka kadrowa urzędu potwierdza udział swojego pracownika w AZPAP poprzez wpisanie jego danych do Internetowego Systemu Rejestracji na Szkolenia KSAP (ISRNS).

Niezakwalifikowanie do V, VI i VII edycji nie oznacza braku możliwości udziału w Akademii. W przypadku zapotrzebowania, sukcesywnie będą organizowane kolejne edycje.

Kontakt

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Akademii p. Justyną Krawczyk:

Pliki do pobrania