KSAP inspiruje!

Inspiracja to wg Słownika Języka Polskiego PWN: natchnienie, zapał twórczy oraz wpływ wywierany na kogoś, sugestia. Dlaczego inspiracja jest ważna? Szukanie inspiracji pozwala nam rozwijać się, poszerzać swoje umiejętności, wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Znalezienie inspiracji w pracy i rozwoju zawodowym może być kluczowe dla osiągnięcia sukcesu oraz spełnienia zawodowego. Znalezienie inspiracji do zmian w administracji jest kluczowe dla jej efektywnego działania, a w rezultacie odpowiedniego zaspokojenia potrzeb obywateli.

logo projektu

KSAP rozpoczyna realizację projektu o tytule „KSAP inspiruje!”. W ramach projektu zapraszamy na spotkania (cykliczne i ad hoc) z ekspertami, wybitnymi osobistościami ze świata administracji, polityki, kultury, biznesu, z Polski i z zagranicy.

Cel projektu

Chcemy, aby KSAP stał się ośrodkiem inspirujących dyskusji o sprawach publicznych, miejscem, gdzie prowadzi się dialog i porusza tematy ważne dla administracji. Spotkania w KSAP będą służyły integracji środowiska administracji publicznej, stanowiły przestrzeń do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz budowania sieci.

KSAP inspiruje!

Adresat projektu

Projekt adresowany jest do słuchaczy, absolwentów, pracowników administracji publicznej, pracowników oraz współpracowników KSAP, zainteresowanych innowacjami, a czasem innym spojrzeniem na sprawy i zjawiska, już znane.

Forma spotkań

Spotkania odbywać się będą w jeden czwartek w miesiącu, w godz. 16:30 – 18:30, w formule 20-minutowego inspirującego wystąpienia, po którym nastąpi moderowana dyskusja. Wystąpienia będą nagrywane i dostępne post factum na stronie KSAP, z możliwością odsłuchania w dowolnym momencie.

Harmonogram spotkań

Harmonogram spotkań cyklicznych na rok 2024:

  • 26 września,
  • 21 października,
  • 21 listopada,
  • 12 grudnia.

O spotkaniach ad hoc będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem, w sekcji Aktualności.

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy ciekawi o czym chcielibyście u nas porozmawiać.

 

Zbliżające się spotkanie

26 września 2024 r., godz. 16:30 – 18:30

Różne pokolenia w administracji – razem czy osobno? 

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową stanowi duże wyzwanie dla liderów w każdej organizacji. W spotkaniu 26 września br. chcemy przybliżyć wyzwania, ale również szanse (możliwości) współpracy pracowników wielu pokoleń w instytucjach administracji publicznej. Każde pokolenie jest wychowane w innych warunkach, ma różne potrzeby i różne podejście do pracy oraz życia. Zarządzanie różnorodnością pokoleniową wymaga głębokiego zrozumienia i szacunku dla unikalnych cech, doświadczeń, wartości i oczekiwań każdej generacji.

W krótkiej prezentacji chcemy skupić się na tym:

  • jak można zadbać o zrozumienie i uwzględnianie zróżnicowania pracowników,
  • jaka jest różnica między zarządzaniem wiekiem i współpracą międzypokoleniową,
  • jakie są narzędzia wspierające proaktywne podejście do zróżnicowania generacyjnego pracowników,
  • od czego zacząć i jakie inicjatywy sprzyjają tworzeniu zgranego zespołu oraz atmosfery współpracy i wzajemnego szacunku między różnymi pokoleniami.

Program

  • 16:30 – 16:50 Wystąpienie inspirujące, Tadeusz Reimus
  • 16:50 – 17:30 Moderowana dyskusja
  • 17:30 – 18:30 Czas na rozmowy przy małym poczęstunku

Do kogo adresujemy pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie w cyklu adresowane jest do słuchaczy i absolwentów KSAP.

Trener

Tadeusz Reimus

Praktykujący psychoterapeuta w nurcie integratywnym, konsultant i trener KSAP, akredytowany coach International Coach Federation na poziomie  PCC (Professional Certified Coach); z wykształcenia i powołania psycholog. Absolwent filozofii i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta Uniwersytetu w Tilburgu, Holandia. Od 20 lat wprowadza zmiany w zespołach i organizacjach. Zarządza zespołem psychoterapeutów w linii wsparcia psychologicznego www.mhhelpline.com. Jego doświadczenie zawodowe to 20 lat pracy psychoterapeutycznej, około 20000 godzin przeprowadzonych szkoleń, 10000 godzin konsultacji i ponad 5000 godzin akredytowanych coachingów. Bywa wykładowcą akademickim, autorem strategicznych dokumentów, facylitatorem. Koordynuje projekty strategiczne dla biznesu i sektora rządowego. Współautor „Strategii rozwojowej dla służby publicznej w latach 2008-2010”.