Zakres szkolenia

HR i zarządzanie

Tytuł szkolenia

Ocena okresowa w służbie cywilnej – jak sprawić żeby nie była fikcją?

Czas trwania

7 dni

Forma zajęć

e-learning

Liczba uczestników

bez limitu

Koszt

249.00 PLN

Adresat

Szkolenie skierowane jest do:

  •  Osób dokonujących ocen okresowych w administracji publicznej (nie tylko w oparciu o przepisy służby cywilnej), które chcą poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w zakresie oceniania oraz lepiej przygotować się do prowadzenia rozmów oceniających
  • Osób nadzorujących lub koordynujących działania systemu ocen okresowych w urzędzie
  • Osób, które przygotowują się do opracowania lub wdrożenia systemu ocen okresowych w swojej instytucji i chcą uniknąć najczęstszych błędów występujących na tych etapach

Cele

Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do prawidłowego przeprowadzenia ocen okresowych w służbie cywilnej i to zarówno w charakterze oceniającego, jak i osoby nadzorującej proces ocen w urzędzie. Ponadto, celem szkolenia jest dostarczenie praktycznych porad dotyczących tego procesu, które będą odpowiedzią na częste zarzuty, że oceny są fikcją. Dlaczego się tak dzieje i co zrobić żeby tak nie było? – na te pytania także padną odpowiedzi.

Program

  • Dlaczego oceny okresowe tak rzadko spełniają pokładane w nich nadzieje? (1 godzina 58 minut)
  • Jak prawidłowo zorganizować i przeprowadzić proces ocen okresowych, jak uniknąć najczęstszych błędów i jak prawidłowo prowadzić rozmowy oceniające? (1 godzina 26 minut)
  • Jak dobierać, rozumieć i stosować kryteria oceny oraz do czego odnosić się podczas oceny pracowników? (1 godzina 29 minut)