09.06.2022
Informacje

„W służbie państwu i obywatelom” – 100-lecie służby cywilnej

8 czerwca br. w Kancelarii Premiera Rady Ministrów w Warszawie odbyła się, współorganizowana przez DSC KPRM i KSAP, konferencja z okazji 100-lecia służby cywilnej.

uczestnicy konferencji w KPRM

W swoim wystąpieniu Dyrektor KSAP dr Wojciech Federczyk przypomniał rolę Krajowej Szkoły, utworzonej w maju 1990 r. przez pierwszy niekomunistyczny rząd, którą było kształcenie nowych kadr polskiej administracji. Dyrektor podkreślił, że KSAP była i jest instytucją wspierającą odbudowę i tworzenie w Polsce służby cywilnej. „Nie powinniśmy zapominać, że administracja publiczna to ludzie, którzy powinni pracować dla dobra wspólnego” – dodał dr Federczyk.

Wystąpienia prelegentów poprzedziło wręczenie pamiątkowych medali z okazji 100. rocznicy uchwalenia pierwszej ustawy o służbie cywilnej. Medale otrzymali m.in. wszyscy dotychczasowi dyrektorzy Krajowej Szkoły.

KSAP od ponad 30 lat kształci wysoko wykwalifikowanych urzędników, przygotowuje do pełnienia funkcji eksperckich, menedżerskich i kierowniczych. Zapewnia staże zagraniczne i krajowe, certyfikowany intensywny kurs języków obcych. We współpracy z innymi instytucjami i organizacjami międzynarodowymi wspiera rozpoznawanie dobrych i innowacyjnych praktyk. Jest swoistą platformą wymiany myśli i wiedzy na temat administracji, zarówno krajowej, jak i zagranicznej. Proces kształcenia to zarówno podnoszenie kwalifikacji, kształtowanie postawy służby i szczere zaangażowanie dla dobra wspólnego.

W czerwcu br. rusza kolejna rekrutacja do KSAP. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie od 15 czerwca do 12 sierpnia. Szczegóły nt. rekrutacji 2022.

Galeria zdjęć

Wideo