17.09.2021
Nabór

Uwaga! Przedłużamy nabór do projektu ATEK!

Na prośbę uczelni wyższych, by umożliwić udział w projekcie jak najszerszej grupie absolwentów, również tych, którzy jeszcze we wrześniu kończą studia, przedłużamy termin składania zgłoszeń do programu Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej (ATEK). Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2021 roku. Zapraszamy!

Sześć wiatraków stojących na polu, na tle niebieskiego nieba. Logo Atek na dole zdjęcia.

O programie

Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej (ATEK) to nowatorski projekt edukacyjny realizowany we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Program dedykowany jest dla absolwentów uczelni technicznych i przyrodniczych.

Cel ATEK

Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej jest nowatorskim projektem edukacyjnym, który ma służyć zapewnieniu wykwalifikowanej kadry dla administracji publicznej realizującej zadania w obszarze Zielonego Ładu. Głównym celem jest przeprowadzenie kształcenia dla 30 młodych absolwentów z zakresu specjalistycznej wiedzy administracyjnej pozwalającej na sprawne realizowanie zadań w warunkach administracji publicznej.

Program

Program składa się z dwóch części:

  • kształcenie w zakresie funkcjonowania administracji publicznej – zajęcia przygotowujące do pracy w administracji,
  • kształcenie w zakresie zagadnień związanych z transformacją energetyczno-klimatyczną.

Uczestnicy

Do udziału w projekcie zapraszamy absolwentów uczelni technicznych i przyrodniczych, których wiedza pozyskana w trakcie studiów wyższych będzie stanowiła solidne podstawy do zdobywania kompetencji niezbędnych do realizacji wyzwań stojących przed polską administracją w obszarze polityki energetyczno-klimatycznej. 

Czas trwania

  • 02.11.2021 – 30.09.2022

Nabór

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021 r. przez dedykowany formularz pod adresem: https://atek.webankieta.pl/

Kontakt

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres:

Więcej o projekcie: https://atek.ksap.gov.pl/

Zapraszamy!