13.07.2015
Informacje

Narada Ambasadorów w KSAP 2015

W dniach 7-9 lipca 2015 r. odbyła się Narada Ambasadorów organizowana w Krajowej Szkole Administracji Publicznej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ponad 70 ambasadorów reprezentujących Polskę na wszystkich kontynentach oraz przy organizacjach międzynarodowych, 12 kandydatów na ambasadorów oraz 3 szefów innych placówek zagranicznych wzięło udział w Naradzie.

Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna przemawia w auli KSAP, widok na całą aulę

We wtorek rozpoczęła się doroczna Narada Ambasadorów. Trwającą 3 dni naradę otworzył Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Gościem honorowym Narady w środę 8 lipca był szef dyplomacji Królestwa Niderlandów Bert Koenders, który przedstawił holenderskie spojrzenie na wyzwania w polityce zagranicznej w kontekście przyszłorocznej prezydencji Holandii w UE.

Ambasadorowie wzięli także udział w naradach regionalnych dotyczących zagadnień specyficznych dla danego regionu czy placówki dyplomatyczno-konsularnej. Uczestnicy narady zostali przyjęci przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Spotkali się również z przedstawicielami Sejmu i Senatu RP.

Po raz pierwszy ambasadorowie zostali uhonorowani ustanowioną w ubiegłym roku Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP. Odznaki wręczył wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Głównym celem spotkania było podsumowanie wydarzeń w polityce zagranicznej oraz omówienie założeń polskiej polityki zagranicznej na 2016 r. tj. bezpieczeństwo Polski, szczyt NATO w Warszawie w 2016 r., działania na rzecz promocji kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa NZ, członkostwo w strefie euro, dyplomacja ekonomiczna i wspieranie polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, a także priorytety polskiej współpracy rozwojowej i problematyka polonijna.

Galeria zdjęć