15.03.2016
Informacje

MSWiA w hołdzie śp. Władysławowi Stasiakowi

Minister Mariusz Błaszczak i Barbara Stasiak odsłonili w MSWiA tablicę upamiętniającą śp. Władysława Stasiaka. Sala konferencyjna, w której zawisła pamiątkowa tablica, otrzymała również imię Władysława Stasiaka. Absolwent I Promocji KSAP, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego obchodziłby 15 marca 2016 roku 50. urodziny.

Przedstawiciele służb mundurowych pełnią wartę przy tablicy poświęconej śp. Władysławowi Stasiakowi. W tle flagi biało-czerwone.

W siedzibie MSWiA we wtorek uczczono pamięć śp. Władysława Stasiaka, byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, absolwenta I Promocji Krajowej Szkoły z 1993 r., współzałożyciela i prezesa Stowarzyszenia Absolwentów KSAP. W Sali im. Władysława Stasiaka wyeksponowano zdjęcia i pamiątki z poświęconej Mu wystawy znajdującej się na stałe w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Wzór postawy urzędnika państwowego

Minister Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wspominał, że poznał Władysława Stasiaka na początku lat 90., kiedy był słuchaczem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Jak dodał, już wówczas Władysław Stasiak był określany mianem „państwowca”.

- Minister, świetny urzędnik, polityk o wielkiej przyszłości, patriota, mądry, szlachetny, uczciwy człowiek i przyjaciel - mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jakub Skiba.

Minister Władysław Stasiak swoją karierę zawodową poświęcił służbie na rzecz państwa i społeczeństwa. Pełniąc wysokie funkcje publiczne, począwszy od pracy w Najwyższej Izbie Kontroli, poprzez pracę w samorządzie terytorialnym, administracji rządowej, aż po kierowanie Biurem Bezpieczeństwa Narodowego i Kancelarią Prezydenta RP, przykładał szczególną uwagę i troskę do kwestii związanych z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa. Jednym z istotnych elementów jego dorobku w tym obszarze jest program ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych „Razem Bezpieczniej”, którego był autorem i realizatorem. Znamiennym pozostaje fakt, że program ten przyjęty przez rząd w grudniu 2006 r. realizowany jest z powodzeniem do dziś, stanowiąc ważny instrument rozwijania profilaktyki w obszarze bezpieczeństwa, w tym poprzez budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Władysław Stasiak zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. w drodze na uroczystości upamiętniające polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Galeria zdjęć

Wideo