21.04.2022
Informacje

Konferencja Absolwentów „Susza i migracje. Jak innowacje technologiczne mogą wesprzeć nas w walce z najpoważniejszymi wyzwaniami współczesności?”

Słuchacze XXXII Promocji Rudolf Weigl zapraszają na Konferencję Absolwentów „Susza i migracje. Jak innowacje technologiczne mogą wesprzeć nas w walce z najpoważniejszymi wyzwaniami współczesności?”, która odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. o godzinie 09:00.

Konferencja ma na celu zaprezentowanie efektów pracy Słuchaczy w ramach Warsztatów Problemowych realizowanych w KSAP. Słuchacze we współpracy z GovTech Polska przygotowali opublikowany na stronie internetowej Krajowej Szkoły raport zatytułowany „Technologia w walce z wyzwaniami współczesnego świata”.

Podczas konferencji, która poza prezentacją raportu ma być przede wszystkim przestrzenią do dyskusji, głos zabiorą eksperci reprezentujący środowisko akademickie, administrację publiczną oraz jej jednostki badawczo-rozwojowe. Konferencja została podzielona na trzy części: wprowadzenie eksperta i dwa panele dyskusyjne. Wprowadzenie poświęcone zostanie współczesnym przyczynom i skutkom masowej migracji w kontekście aktualnych wydarzeń na świecie. Następnie, eksperci w dwóch panelach będą starali się odpowiedzieć na pytania: „Susze i konflikty zbrojne – czy w XXI w. może dojść do Wielkiego Głodu?” oraz „Integracja uchodźców – jak technologia może nam w tym pomóc?”.

Patronat

Honorowy patronat nad konferencją objęły GovTech Polska oraz Stowarzyszenie Absolwentów KSAP.

Program

Konferencja odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. (piątek) o godz. 9:00 w budynku Szkoły oraz częściowo online przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams. Konferencja będzie również transmitowana na żywo na profilu KSAP w serwisie YouTube. 

Zobacz szczegółowy program.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w Konferencji za pośrednictwem aplikacji MS Teams prosimy o przesyłanie zgłoszeń (z imieniem, nazwiskiem oraz nazwą reprezentowanej instytucji) na adres: kamil.kalus@ksap.gov.pl

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem konferencji, w którym zawarto również klauzulę informacyjną RODO.

Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć

Wideo