14.04.2016
Projekty szkoleniowe

Bezpieczeństwo teleinformatyczne w instytucjach publicznych

W dniu 14 kwietnia 2016 r. odbyła się sesja warsztatowa poświęcona tematyce cyberbezpieczeństwa, organizowana w ramach Akademii Zarządzania Instytucjami Publicznymi (AZIP).

Uczestnicy spotkania w auli KSAP

Cyberbezpieczeństwo - doświadczenie i współpraca

Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego jest jednym z największych wyzwań instytucji publicznych z uwagi na stosowanie w coraz szerszym zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) wewnątrz administracji, między instytucjami publicznymi, a także w relacjach z obywatelami i innymi podmiotami. Celem sesji "Bezpieczeństwo teleinformatyczne w instytucjach publicznych", która odbyła się 14 kwietnia 2016 r. w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, przy ul. Wawelskiej 56 w Warszawie, była wymiana doświadczeń oraz zwiększenie współpracy sektora publicznego i prywatnego w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie adresowane zostało do kadry kierowniczej instytucji publicznych, specjalistów, ekspertów oraz wszystkich osób zainteresowanych bezpieczeństwem teleinformatycznym w przestrzeni publicznej.

Warsztat

W agendzie spotkania oprócz prezentacji strategii działań, dobrych praktyk oraz panelu dyskusyjnego, zaplanowano mini-warsztat zatytułowany "Typowe zagrożenia cyberbezpieczeństwa w instytucjach publicznych - jak się przed nimi bronić?". Uczestnicy warsztatu mieli możliwość zapoznania się z wektorami ataków, na które narażone mogą być infrastruktura oraz pracownicy instytucji publicznych. Przedstawione zostały pomysły jak zminimalizować ryzyko ataku oraz jak radzić sobie z jego skutkami. Ponadto zaprezentowane zostały przykłady ataków z ostatnich lat na instytucje publiczne w różnych krajach.  

Akademia Zarządzania Instytucjami Publicznymi

Akademia Zarządzania Instytucjami Publicznymi stanowi wspólną inicjatywę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Ośrodka Dialogu i Analiz THINKTANK oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Celem projektu jest wymiana dobrych praktyk oraz wiedzy eksperckiej z zakresu zarządzania w sektorze publicznym. W ramach Akademii organizowane są sesje warsztatowe, których celem jest wymiana doświadczeń w wybranym zakresie zarządzania instytucjami publicznymi. Więcej informacji na temat Akademii oraz relacje wideo i materiały merytoryczne z dotychczasowych spotkań dostępne są na stronie AZIP.

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć

Wideo