PRAWO I LEGISLACJA

Szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy nt. prawa, finansów oraz funkcjonowania administracji publicznej - w ujęciu teoretycznym i praktycznym.

Tomasz Kowalewski

Od ponad 20 lat związany z zamówieniami publicznymi – zarówno jako zamawiający i wykonawca, doradca zamawiających oraz wykonawców, jak również audytor i kontroler. Od 2006 r. trener i wykładowca specjalizujący się m.in. w tematyce zamówień publicznych oraz kontroli projektów unijnych, kontroli zarządczej i zarządzania ryzykiem. Z wykształcenia prawnik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Instytutu Ekonomii i Zarządzania UJ w Krakowie.

Julita Augustowska-Miłosz

Od 20 lat współpracuje z polskimi i niemieckimi instytucjami w zakresie współpracy transgranicznej. Pomogła pozyskać ponad 10 mln zł na finansowanie miękkich projektów. Przeszła wszystkie kontrole skarbowe, ZUS i certyfikacje wydatków. Ma doświadczenie w pracy administracyjnej, tworzeniu projektów uchwał, porozumień i planów działań. Reprezentuje instytucje w gremiach polsko-niemieckich. Od 12 lat szkoli urzędników w Saksonii. Mieszka w Szczecinie, specjalizuje się w Transgranicznym Regionie Metropolitalnym Szczecina. 

Bartosz Trocha

Radca prawny od 2014 r. (OIRP w Łodzi), doktor nauk prawnych (postępowanie cywilne) od 2017 r. (Uniwersytet Łódzki), autor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa procesowego cywilnego (w szczególności europejskiego i międzynarodowego), współautor komentarza do KPC. Ma doświadczenie w pracy dla czołowych kancelarii w Polsce zajmujących się sporami sądowymi, a także jako in-house w departamencie prawnym. Prowadził szkolenia  z  postępowania cywilnego dla instytucji państwowych oraz na uczelniach.

dr Piotr Burgoński

Politolog i europeista, pracownik badawczo-dydaktyczny Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW. W 2008 r. za pracę doktorską "Patriotyzm w Unii Europejskiej" otrzymał nagrodę Narodowego Centrum Kultury. W latach 2014-16 uczestniczył w projekcie "Zmagania o pojednanie" finansowanym przez Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki. W 2020 r. jego projekt "Konceptualizacja 'siły idei' w procesie politycznym" uzyskał finansowanie w konkursie MINIATURA 3. Członek redakcji "Athenaeum" i "Chrześcijaństwo, Świat, Polityka". Od 2019 r. członek Zarządu Głównego PTSE.

Małgorzata Fitrzyk-Barral

Radca prawny, autor Wspornika Kontraktowego – playbooka negocjacyjnego dla prawników i podcastu „Naucz się negocjować umowy”. Specjalistka z 20-letnim doświadczeniem w negocjowaniu umów – m.in. kontrakty na wdrożenie systemów sterowania (elektrownie, kopalnie i rafinerie), transakcje nieruchomościowe (centra handlowe, magazyny, działki inwestycyjne), umowy franczyzowe oraz joint-venture. Wspierała projekty dla firm z listy Fortune 500 w Europie Wschodniej i krajach bałtyckich.

Przemysław Bryksa

dr hab. Piotr Stankiewicz

dr hab. Piotr Stankiewicz – socjolog, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doradca dyrektora KSAP oraz ekspert firmy 4CF The Futures Literacy Company, zajmującej się foresightem i doradztwem strategicznym. Od 10 lat prowadzi szkolenia z analizy strategicznej dla analityków z sektora bezpieczeństwa.

Tadeusz Zawistowski

Specjalista ds. systemów zarządzania w szczególności: bezpieczeństwa informacji, ciągłości działania, jakości i kontroli zarządczej. Trener, audytor wiodący systemów zarządzania z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym zarówno w sektorze publicznym jak i organizacjach biznesowych, Wykładowca na studiach podyplomowych m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Katarzyna Wójtowicz-Garcarz

Obecnie Dyrektor Instytutu Ekspertyz Centrum Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej.   

ONLINE LIVE Kontrola i audyt projektów współfinansowanych z UE

Strony