04.10.2018
Informacje

Prosty język w urzędach administracji publicznej

"Chcemy mówić i pisać tak, aby odbiorcy naszych komunikatów potrafili odczytać i usłyszeć to, co chcemy im przekazać." – zapisali we wspólnej deklaracji przedstawiciele administracji rządowej, podpisanej podczas Forum na rzecz prostego języka "Prosto i kropka". KSAP jest jednym z sygnatariuszy tego porozumienia.

Grupowe zdjęcie przedstawicieli instytucji, które podpisały porozumienie

Dyrektor KSAP dr Wojciech Federczyk wziął udział w Forum na rzecz prostego języka "Prosto i kropka", podczas którego przedstawiciele administracji rządowej podpisali deklarację współpracy w zakresie używania prostego języka. Forum na rzecz prostego języka "Prosto i kropka" odbyło się 3 października br. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. 

Chcemy mówić i pisać tak, aby odbiorcy naszych komunikatów potrafili odczytać i usłyszeć to, co chcemy im przekazać. Chcemy formułować treści tak, aby mieć pewność, że odbiorca zrozumie nasz przekaz prawidłowo – to główne zapisy deklaracji prostego języka, którą podpisali  przedstawiciele administracji.

Dyrektor KSAP dr Wojciech Federczyk wziął również udział w panelu dyskusyjnym poświęconym standardom poprawnej polszczyzny w języku urzędowym, komunikatywności oraz kompetencjom językowym urzędników.

Dążymy do tego, aby podnosić kompetencje i zwiększać efektywność komunikacyjną. - zadeklarowali sygnatariusze porozumienia.

KSAP wspiera ideę prostego języka w urzędach organizując liczne szkolenia i seminaria w tym zakresie. 

Galeria zdjęć