09.05.2019
Informacje

Postępowanie kwalifikacyjne w służbie cywilnej 2019

31 maja 2019 r. mija termin składania wniosków do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Egzamin odbędzie się 29 czerwca 2019, w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO, przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.

akt mianowania

Postępowanie kwalifikacyjne 2019

Termin i miejsce egzaminu:

 • 29 czerwca 2019 r.
 • Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO, przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie. 

UWAGA! 
Miejsce przeprowadzenia sprawdzianu jest inne niż w ostatnich latach - znajduje się na granicy dzielnic Targówek i Białołęka, w okolicy stacji kolejowej Warszawa Toruńska i Trasy Toruńskiej.

Prosimy o uważne zapoznanie się z mapką dojazdu, w szczególności w przypadku przyjazdu samochodem - konieczność uwzględnienia różnych wariantów wjazdu w zależności od kierunku przybycia. Parking dla samochodów jest bezpłatny.

Możliwy dojazd pociągiem ze stacji Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia - należy wysiąść na stacji Warszawa Toruńska. Dojście pieszo ze stacji zajmuje około 20 minut (1,5 km).

mapa przedstawiająca jak dojechać na miejsce egzaminu

Zgłoszenia

W Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów są dostępne:

 • wzór zgłoszenia do postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie w służbie cywilnej w roku 2019;
 • wzór wniosku o mianowanie w służbie cywilnej absolwenta Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w roku 2019.

Pracownicy służby cywilnej, którzy chcą przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej:

 • kierują zgłoszenie do Szefa Służby Cywilnej, składając je w siedzibie KSAP lub wysyłając pocztą na adres:
  Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego
  00-922 Warszawa 54
  ul. Wawelska 56
  z dopiskiem „Zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego”;
 • do zgłoszenia dołączają dowód wpłaty – w roku 2019 opłata za przystąpienie do postępowania kwalifikacyjnego wynosi 630 zł (należy ją wnieść na indywidualny podany przez ISZ PK SC rachunek bankowy KSAP z adnotacją: „postępowanie kwalifikacyjne w służbie cywilnej - 2019 rok”).

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w Internetowym Systemie Zgłoszeń KSAP.

Absolwenci KSAP kierują wypełnione wnioski o mianowanie w służbie cywilnej bezpośrednio do Szefa Służby Cywilnej (na adres KPRM).

Zarówno zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego, jak i wniosek o mianowanie w służbie cywilnej absolwenta KSAP, składać można do 31 maja 2019 r.

Przeczytaj więcej o postępowaniu kwalifikacyjnym w służbie cywilnej.

Galeria zdjęć