03.11.2014

Gruzja i Mołdawia w kierunku integracji europejskiej

W dniach od 3 do 7 listopada 2014 r. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej gościła przedstawicieli administracji publicznej Gruzji i Mołdawii. Spotkanie zorganizowano w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego.

Zdjęcie grupowe.

Jak negocjować członkostwo w UE?

Celem projektu było zaznajomienie uczestników z prawnymi, proceduralnymi i praktycznymi aspektami negocjacji członkostwa w Unii Europejskiej poprzez wykłady i warsztaty, wymiana doświadczeń nt. struktur i strategii przygotowań do członkostwa poprzez debaty oraz zaznajomienie uczestników z instytucjami i organizacjami działającymi w obszarze spraw europejskich poprzez wizyty studyjne.

Program szkolenia

Wykłady i warsztaty poprowadzili eksperci z Biura Spraw Międzynarodowych Kancelarii Sejmu RP oraz Ministerstw: Spraw Zagranicznych, Gospodarki, Sprawiedliwości, Infrastruktury i Rozwoju. Uczestnicy spotkają się również z przedstawicielami think-tanków zajmujących się sprawami europejskimi. Podczas szkolenia goście z Gruzji i Mołdawii odwiedzą Reprezentację Komisji Europejskiej w Polsce, wezmą udział w posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz w debacie w Ośrodku Debaty Międzynarodowej MSZ.

Akademia Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego

Szkolenie zrealizowane zostało w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i finansowane ze środków Programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP.

Program Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego, realizowany od 2011 roku, został stworzony przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem Programu jest wzmocnienie administracji publicznej w państwach Partnerstwa Wschodniego poprzez organizację specjalistycznych modułów szkoleniowych dla urzędników z państw partnerskich: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Galeria zdjęć