Organy i osoby sprawujące funkcje
Organami Szkoły są Dyrektor i Rada Szkoły.
Dyrektor
13 czerwca 2024 r. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał Małgorzatę Bywanis-Jodlińską na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.
Dyrektor kieruje Szkołą przy pomocy nie więcej niż trzech zastępców, których powołuje i odwołuje po zasięgnięciu opinii Rady Szkoły. Dyrektor jest odpowiedzialny za gospodarowanie mieniem Szkoły.
Zastępcą dyrektora KSAP jest prof. dr hab. Waldemar Czachur.
Rada KSAP
Rada jest organem wnioskującym, doradczym i opiniującym. Wspiera realizację misji KSAP w zakresie rozwoju i kierunków działania Szkoły, a także czuwa nad zgodnością programu z potrzebami i wyzwaniami administracji publicznej w Polsce.
Kompetencje Rady
Do kompetencji Rady należy:
- opiniowanie kierunków działania Szkoły, ogólnych zasad rekrutacji, procesu dydaktycznego, a także funkcjonowania i wyników działalności Szkoły,
- rekomendowanie zmian i przedstawianie propozycji we wskazanym wyżej zakresie,
- określanie organizacji i trybu działania Rady.
Skład Rady
Rada liczy nie więcej niż 25 członków.
Radę tworzą przedstawiciele najwyższych organów administracji rządowej, ministrowie określonych resortów, a także wybitni przedstawiciele nauki, praktyki i środowisk opiniotwórczych powołani przez Prezesa Rady Ministrów.
W skład Rady wchodzą: minister właściwy do spraw administracji publicznej, minister właściwy do spraw finansów publicznych, minister właściwy do spraw zagranicznych, minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Szef Służby Cywilnej - którzy mogą działać za pośrednictwem wyznaczonego zastępcy.
Prezes Rady Ministrów zaprasza do udziału w Radzie Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Prezes Rady Ministrów, na wniosek dyrektora, może powołać do Rady kierowników urzędów administracji publicznej i dyrektorów generalnych urzędów.
Prezes Rady Ministrów, na wniosek dyrektora, powołuje do Rady także wybitnych przedstawicieli nauki, praktyki i środowisk opiniotwórczych na pięcioletnią kadencję. W skład Rady mogą być powoływane również osoby zatrudnione w Szkole.
Prezes Rady Ministrów może odwołać członków Rady, o których mowa w ustawie.
Podpisał: Biuro Informtyki Dokument z dnia: 04.02.2009 Dokument oglądany razy: 21 946 |
Opublikował: Tomasz Wroński Publikacja dnia: 09.10.2024 |