23.11.2015
Informacje

„ONZ – różne drogi kariery” – seminarium MSZ i KSAP

Jakie są możliwości kariery w ONZ? Jak i kiedy aplikować o staż? Czy Polacy również mogą robić karierę w strukturach ONZ? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź podczas seminarium, ktore odbyło się w KSAP 23 listopada.

Logo ONZ na tle mapy świata

W ramach obchodów 70-lecia powstania ONZ Krajowa Szkoła Administracji Publicznej wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych zorganizowała seminarium dotyczące kariery w ONZ. Celem spotkania było wyjaśnienie jak wyglądają procedury, formy i procesy rekrutacji w ramach otwartych konkursów i różnorodnych programów oferowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Seminarium zostało zorganizowane 23 listopada w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. Adresatami spotkania byli głównie studenci, uczelniane biura karier oraz Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób z całej Polski.

Możliwość zdobywania  doświadczenia w trakcie wolontariatu, praktyk czy staży w ONZ  procentować będzie mogło zarówno w pracy w administracji publicznej w Polsce jak i zdobywaniu kolejnych szczebli kariery zawodowej w różnych organizacjach międzynarodowych  Beata Prądzyńska, zastępca dyrektora Biura Dyrektora Politycznego MSZ

ONZ jest jednym z największych pracodawców wśród organizacji międzynarodowych.

Praca w ONZ jest dla tych osób, które nie tylko posiadają określoną wiedzę, ale potrafią również funkcjonować w wielokulturowym środowisku Mariola Ratschka, dyrektor Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie

O swoich kilkuletnich doświadczeniach w pracy w ONZ opowiadał Maciej Janczak, zastępca dyrektora Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka w MSZ, absolwent KSAP. Wśród panelistów były także: Claudia Pivaral z UN Volunteers, Felicia Barry-Jørgensen ze Światowej Organizacja Zdrowia (WHO), Ann-Carin Öst z Przedstawicielstwa UNHCR w Polsce i Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID w Warszawie. Mówcy zachęcali uczestników seminarium do śledzenia stron internetowych poświęconych rekrutacji i aplikowania na licznie ogłaszane tam nabory.   

źródło: MSZ

Photo Gallery