dr Aneta Sieradzka

Partner w Sieradzka&Partners, nauczyciel akademicki, Inspektor Ochrony Danych (PDP). Wykładowca akademicki na UMCS w Lublinie i Politechnice Warszawskiej. Specjalizuje się w obsłudze prawnej dedykowanej podmiotom gospodarczym ze szczególnym ukierunkowaniem na sektor medyczny i farmaceutyczny oraz stowarzyszeń branżowych w związku z szeroko pojętym prawem medycznym i prawem w zakresie ochrony zdrowia oraz prawem ochrony danych osobowych i prawem konstytucyjnym.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto zdobywała wiedzę w zagranicznych ośrodkach w Londynie i Rotterdamie, w The London School of Economics and Political Sciences i Erassmus University. Autorka rozprawy doktorskiej pt. Przeszczepianie narządów ludzkich a konstytucyjne zasady prawo do życia i ochrony zdrowia, WPiA Uniwersytet Gdański.

Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu prawa medycznego i ochrony zdrowia oraz prawa konstytucyjnego. Współautorka monografii m.in. z GIODO (2016) i Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych (2018), uczestniczka i prelegentka międzynarodowych konferencji (Praga, Londyn, Rzym, Barcelona), autorka bloga Prawo w Transplantacji, członkini międzynarodowych gremiów naukowych: EAHL, AHLA.

Jest autorką licznych programów szkoleniowych z zakresu RODO, prawa gospodarczego, administracyjnego, konstytucyjnego, medycznego dla administracji rządowej i samorządowej oraz  jednostek naukowych i podmiotów komercyjnych.

Publikuje i komentuje m.in. dla: Rzeczpospolita, TVN, TVN24, TVP, TVP2, Polsat, Radio Trójka, RM FM, Menedżer Zdrowia, Termedia, Służba Zdrowia, Gazeta Krakowska, Dziennik Gazeta Prawna, Klub Jagielloński, LoveKraków.

Jest laureatką I wyróżnienia  Prawnik Pro Bono 2015 w konkursie Dziennika Rzeczpospolita. W 2016 r. nominowana do prestiżowej nagrody europejskiej PILnet’s Pro Bono Local Impact Award w Amsterdamie jako jedna z 5. finalistek spośród 17. zgłoszeń z całej Europy.

W 2016 r. Dziennik Gazeta Prawna zaliczył ją do grona 30 najbardziej obiecujących prawników młodego pokolenia w konkursie Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra.

Za działalność na rzecz rozwoju transplantologii w 2017 roku otrzymała Honorową Nagrodę Fundacji im. Hanki Bożyk.

Bloki szkoleniowe

Prowadzone szkolenia

Żadne szkolenie nie spełnia wybranych kryteriów. Zmień kryteria wyszukiwania