Misja i działalność

Misją Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jest kształcenie i przygotowywanie do służby publicznej urzędników służby cywilnej oraz kadr wyższych urzędników dla administracji Rzeczypospolitej Polskiej.

Utworzenie Szkoły powinno służyć wykształceniu w Polsce administracji neutralnej politycznie, kompetentnej i odpowiedzialnej.  Uzasadnienie do Uchwały Nr 74 Rady Ministrów z dnia 30 maja 1990 r.

W oparciu o współpracę z administracją publiczną, szkołami wyższymi i innymi instytucjami naukowymi, a także organizacjami krajowymi i zagranicznymi, KSAP zapewnia profesjonalne kształcenie stacjonarne i ustawiczne, realizuje liczne projekty skierowane do administracji publicznej, a w szczególności do służby cywilnej.

Nasza oferta

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej stawia sobie za cel wszechstronny rozwój polskiej administracji publicznej, w tym szczególnie służby cywilnej.

Unikalny profil Szkoły oparty jest na założeniach: ciągłego rozwoju, analizie doświadczeń własnych i podmiotów o zbliżonym zakresie działania w kraju i za granicą, implementacji innowacyjnych projektów oraz aplikacyjnym charakterze zajęć. Kształcimy słuchaczy w trybie stacjonarnym, podnosimy kompetencje pracowników administracji publicznej, w tym członków korpusu służby cywilnej, realizujemy innowacyjne krajowe i międzynarodowe projekty.

roześmiani młodzi ludzie

Słuchacze kształcenia stacjonarnego to przyszli wysoko wykwalifikowani urzędnicy, którzy potrafią sprawnie projektować i skutecznie wdrażać polityki państwa, wykorzystując w służbie Rzeczypospolitej swoją wiedzę, umiejętności  oraz  potencjał menedżerski i przywódczy. Zapotrzebowanie na absolwentów KSAP rośnie wraz ze stale rosnącymi wymaganiami obywateli wobec funkcji nowoczesnego państwa.


dwoje ludzi przy stole, pochyleni nad kartką

Szkolenia dla administracji publicznej to innowacyjne propozycje dostosowane do potrzeb urzędów i instytucji, wyprzedzające rutynę istniejącego rynku szkoleniowego. W konkurencji z aktywnym i mobilnym rynkiem szkoleniowym siła i sukces KSAP wynika z faktu bycia częścią administracji publicznej i pozostawania w stałym dialogu z jej przedstawicielami.


piszące dłonie

Postępowanie kwalifikacyjne w służbie cywilnej prowadzi do uzyskania przez najlepszych pracowników służby cywilnej mianowania na urzędników służby cywilnej. Mianowanie  zapewnia dalszy rozwój profesjonalnej kariery w administracji rządowej.


flaga Unii Europejskiej

Współpraca międzynarodowa to projekty innowacyjne, modernizacyjne i transformacyjne, prowadzone na arenie międzynarodowej we współpracy z instytucjami państwa, partnerami spoza Polski oraz organizacjami pozarządowymi. Polska jest nadal postrzegana jako przykład nie tylko udanej, ale i mogącej być źródłem inspiracji i doświadczeń transformacji państwa i gospodarki.

NASZA OFERTA STANOWI INSPIRACJĘ DO ROZWOJU

Uczenie się przez całe życie stanowi jedno z największych wyzwań współczesnych społeczeństw. Zdolność i chęć uczenia się w różnych formach, miejscach czy etapach życia ułatwia efektywne przystosowanie się do zmieniającej się i coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. W przypadku administracji publicznej gotowość do ciągłego uzupełniania swojej wiedzy i umiejętności ma szczególnie istotne znaczenie, ponieważ przyczynia się do podniesienia jakości jej funkcjonowania - począwszy od lepszej motywacji do działania ze strony pracowników administracji, po zadowolenie obywateli korzystających z jej usług.

Opis filmu

Pliki do pobrania

Wideo