Misja i działalność
Misją Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jest kształcenie i przygotowywanie do służby publicznej urzędników służby cywilnej oraz kadr wyższych urzędników dla administracji Rzeczypospolitej Polskiej.
Utworzenie Szkoły powinno służyć wykształceniu w Polsce administracji neutralnej politycznie, kompetentnej i odpowiedzialnej. Uzasadnienie do Uchwały Nr 74 Rady Ministrów z dnia 30 maja 1990 r.
W oparciu o współpracę z administracją publiczną, szkołami wyższymi i innymi instytucjami naukowymi, a także organizacjami krajowymi i zagranicznymi, KSAP zapewnia profesjonalne kształcenie stacjonarne i ustawiczne, realizuje liczne projekty skierowane do administracji publicznej, a w szczególności do służby cywilnej.
Nasza oferta
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej stawia sobie za cel wszechstronny rozwój polskiej administracji publicznej, w tym szczególnie służby cywilnej.
Unikalny profil Szkoły oparty jest na założeniach: ciągłego rozwoju, analizie doświadczeń własnych i podmiotów o zbliżonym zakresie działania w kraju i za granicą, implementacji innowacyjnych projektów oraz aplikacyjnym charakterze zajęć. Kształcimy słuchaczy w trybie stacjonarnym, podnosimy kompetencje pracowników administracji publicznej, w tym członków korpusu służby cywilnej, realizujemy innowacyjne krajowe i międzynarodowe projekty.
![]() |
Słuchacze kształcenia stacjonarnego to przyszli wysoko wykwalifikowani urzędnicy, którzy potrafią sprawnie projektować i skutecznie wdrażać polityki państwa, wykorzystując w służbie Rzeczypospolitej swoją wiedzę, umiejętności oraz potencjał menedżerski i przywódczy. Zapotrzebowanie na absolwentów KSAP rośnie wraz ze stale rosnącymi wymaganiami obywateli wobec funkcji nowoczesnego państwa. |
![]() |
Szkolenia dla administracji publicznej to innowacyjne propozycje dostosowane do potrzeb urzędów i instytucji, wyprzedzające rutynę istniejącego rynku szkoleniowego. W konkurencji z aktywnym i mobilnym rynkiem szkoleniowym siła i sukces KSAP wynika z faktu bycia częścią administracji publicznej i pozostawania w stałym dialogu z jej przedstawicielami. |
![]() |
Postępowanie kwalifikacyjne w służbie cywilnej prowadzi do uzyskania przez najlepszych pracowników służby cywilnej mianowania na urzędników służby cywilnej. Mianowanie zapewnia dalszy rozwój profesjonalnej kariery w administracji rządowej. |
![]() |
Współpraca międzynarodowa to projekty innowacyjne, modernizacyjne i transformacyjne, prowadzone na arenie międzynarodowej we współpracy z instytucjami państwa, partnerami spoza Polski oraz organizacjami pozarządowymi. Polska jest nadal postrzegana jako przykład nie tylko udanej, ale i mogącej być źródłem inspiracji i doświadczeń transformacji państwa i gospodarki. |
NASZA OFERTA STANOWI INSPIRACJĘ DO ROZWOJU
Uczenie się przez całe życie stanowi jedno z największych wyzwań współczesnych społeczeństw. Zdolność i chęć uczenia się w różnych formach, miejscach czy etapach życia ułatwia efektywne przystosowanie się do zmieniającej się i coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. W przypadku administracji publicznej gotowość do ciągłego uzupełniania swojej wiedzy i umiejętności ma szczególnie istotne znaczenie, ponieważ przyczynia się do podniesienia jakości jej funkcjonowania - począwszy od lepszej motywacji do działania ze strony pracowników administracji, po zadowolenie obywateli korzystających z jej usług.
Pliki do pobrania
-
Ustawa z dnia 14 czerwca 1991 r. o Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (Dz.U. 2017 poz. 1411) (440.87 KB)
-
Statut Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (658.44 KB)
-
Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 265) (797.13 KB)
-
Zarządzenie nr 70 Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 października 2011 r. w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej (37.61 KB)
-
Wyciąg przepisów dt. procesu kształcenia i zatrudnienia w służbie cywilnej (2.32 MB)
-
Co oferuje KSAP (2.06 MB)