Wprowadzenie

Budynek KSAP, widok od wewnętrzego dziedzińca. Na tle budynku flagi Polski i UE.

 

Służba publiczna to największy zaszczyt, wielki obowiązek, ogromne zobowiązanie, wyzwanie i odpowiedzialność.

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło

Prestiż Krajowej Szkoły przyciąga absolwentów z całej Polski 

Program kształcenia realizowany jest w oparciu o rzeczywiste potrzeby i oczekiwania urzędów administracji publicznej. Jest to możliwe dzięki kadrze wykładowców, którą tworzą zarówno osoby ze środowiska akademickiego – specjaliści w swoich dziedzinach, jak i praktycy – wybitni urzędnicy administracji publicznej, członkowie korpusu służby cywilnej, często absolwenci KSAP, świetnie znający zarówno potrzeby przyszłych pracodawców jak i specyfikę samej Szkoły. Dwadzieścia miesięcy intensywnej nauki gwarantuje aktualną wiedzę przekazywaną w formie wykładów, warsztatów, konwersatoriów, wizyt studyjnych, symulacji i gier strategicznych. Całość stanowi doskonałe połączenie teorii i praktyki.

 

 

 

Jeżeli nie obawiasz się trudnej i odpowiedzialnej pracy w administracji publicznej, ale przede wszystkim – jeżeli chcesz służyć Polsce, zobacz jakie szanse, korzyści, ale i wymagania niesie za sobą podjęcie nauki w KSAP. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o przyjęcie. Zapraszamy!

Pamiętaj przy tym, że jest to miejsce oferujące duże możliwości, lecz również stawiające przed słuchaczami wysokie wymagania. W Krajowej Szkole Administracji Publicznej kształcimy do służby Rzeczypospolitej.

 

Znane osobistości w KSAP

  • Lech Kaczyński

    Lech Kaczyński

    Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (2005–2010), działacz opozycji w okresie PRL, prezes Najwyższej Izby Kontroli (1992–1995), minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jerzego Buzka (2000–2001), prezydent Warszawy (2002–2005).