24.04.2017
Programy i projekty

Motywowanie i rozwój pracowników

Dyrektorzy generalni ministerstw, urzędów centralnych i wojewódzkich podczas dwudniowych warsztatów doskonalili sztukę wystąpień publicznych, poznawali systemy skutecznej motywacji oraz strategie rozwoju pracowników.

Zdjęcie grupowe wszystkich uczestników szkolenia

Warsztaty „Prezentacje publiczne. Motywowanie i rozwój pracowników”, w których w dniach 20-21 kwietnia wzięło udział 41 dyrektorów generalnych, zostały zorganizowane przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej i Departament Służby Cywilnej KPRM w ramach cyklu szkoleń „Zarządzanie i przywództwo”,

W realiach administracji publicznej

Pierwszą część warsztatów, poświęconą sztuce wystąpień publicznych, poprowadził Tomasz Kammel, dziennikarz i trener zajmujący się od wielu lat szkoleniami z zakresu szeroko rozumianej komunikacji. Celem zajęć było wyposażenie uczestników szkolenia w narzędzia i umiejętności niezbędne do przygotowania i przestawiania skutecznych prezentacji, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania administracji publicznej.

Drugi dzień rozpoczął Dariusz Wawrzeniecki, psycholog, specjalista i praktyk w obszarach komunikacji i rozwoju, który podczas zajęć „Systemy motywacji w realiach administracji publicznej” mówił o roli przełożonego w budowaniu i utrzymywaniu zaangażowania pracowników, a także zaprezentował nowoczesne narzędzia stymulujące motywację indywidualną i zespołową.

Dobre praktyki

W ramach wymiany dobrych praktyk, przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku podzielili się swoimi doświadczeniami z zakresu budowy strategii rozwoju pracowników, przedstawiając projekty realizowane w ich urzędach - „Program mentor” oraz „Doświadczenia w stosowaniu CAF”.

Spotkanie było też okazją do przedyskutowania roli KSAP w procesie rozwoju kompetencji pracowników administracji. Warsztaty zakończyła rozmowa z przedstawicielami Departamentu Służby Cywilnej KPRM o bieżących problemach służby cywilnej.

Miejsce szkolenia

Warsztaty odbyły się w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Łańsku, który należy do Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Galeria zdjęć