10.04.2018
Informacje

8. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

We wtorek 10 kwietnia br. Dyrektor KSAP wraz z Szefem Służby Cywilnej oraz Prezesem Stowarzyszenia Absolwentów KSAP złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona Szkoły. Oddano także hołd ministrowi Władysławowi Stasiakowi - absolwentowi I Promocji KSAP. 

Złożenie kwiatów pod portretem Władysława Stasiaka

Po ceremonii złożenia kwiatów odbyło się wspomieniowe spotkanie poświęcone pamięci Władysława Stasiaka - absolwenta Pierwszej Promocji i pierwszego prezesa Stowarzyszenia Absolwentów KSAP. Wzięli w nim udział Barbara Stasiak, wdowa po śp. Władysławie Stasiaku, Dyrektor KSAP dr Wojciech Federczyk, Szef Służby Cywilnej Dobrosław Dowiat Urbański, dwóch absolwentów I Promocji KSAP - Paweł Banaś, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów KSAP oraz Jarosław Kaźmierski, a także przedstawiciele rodziny i słuchacze KSAP.

Spotkanie odbyło się w auli im. Władysława Stasiaka, w której została udostępniona wystawa poświęcona absolwentowi Pierwszej Promocji KSAP. W gablotach zgromadzono wiele odznaczeń, zarówno polskich, jak i zagranicznych, które w swej karierze otrzymał Władysław Stasiak. Całość uzupełniają fotografie i inne pamiątki dokumentujące jego służbę na rzecz kraju.

Galeria zdjęć